Meditace

Lehké andělské meditace před spaním

Večer když už ležíte v posteli a jste připraveni usnout, můžete ještě
věnovat pět minut léčení sami sebe, léčení od andělů.

Anděl Lásky

Ulož se do pohodlné polohy a uvědom si své tělo. Představ si jak se kolem
tvého těla začíná rozlínat zlatá energie. Celé tvé tělo se uvolňuje a zlatá energie transformuje napětí do uvolnění. Tvé tělo začíná být lehčí a lehčí až ho přestaneš úplně vnímat. Teď jsi připraven oslovit bytosti světla.
Anděly lásky dej prosím mému srdci tolik lásky, kolik potřebuje. Představ si jak k tobě přichází anděl lásky. Jeho záře je sladce růžová. Teď noří své ruce do tvého hrudníku a hladí tvé srdce. Do tvého srdce proudí růžová energie lásky a transformuje všechno napětí, které tam je, na lásku. Srdce se plní růžovou energií a začíná zářit. Tato záře je zlatá a plní tvou srdeční čakru… Dobrou noc!

Návrat nahoru

Archanděl Rafael

Ulož se do pohodlné polohy a uvědom si své tělo. Představ si jak se kolem tvého těla začíná rozlínat zlatá energie. Celé tvé tělo se uvolňuje a zlatá energie transformuje napětí do uvolnění. Tvé tělo začíná být lehčí a lehčí až ho přestaneš úplně vnímat. Teď jsi připraven oslovit bytosti světla.
Archanděli Rafaeli prosím prozař celé mé tělo tvou léčivou energií lásky a uzdrav mě. Představ si jak do tvých nohou natéká zlatozelená energie a plní tvá chodidla, lýtka i kolena, stehna a celou pánev. Energií se plní celé tvé břicho i hrudník, všechny orgány v těle. Plní se i tvůj krk a hlava. Celé tělo teď září zlatozelenou energií a ty cítíš, jak po celém těle proudí příjemné teplo. Necháváš se léčit a usínáš.

Návrat nahoru

Andělé OfanímUlož se do pohodlné polohy a uvědom si své tělo. Představ si jak se kolem tvého těla začíná rozlínat zlatá energie. Celé tvé tělo se uvolňuje a zlatá energie transformuje napětí do uvolnění. Tvé tělo začíná být lehčí a lehčí až ho přestaneš úplně vnímat. Teď jsi připraven oslovit bytosti světla.
Andělé Ofaním léčte teď prosím mé čakry a dejte mi je do rovnováhy, jak nejlépe to jde. Představujte si, jak andělé kladou ruce na vaše čakry a nabíjí je svou léčivou energií. Můžete klidně usínat, andělé Ofaním budou pracovat dál i když budete spát.Anděl strážný

Pohodlně se posaď, narovnej záda, dýchej vědomě,… cítíš, jak ti proudí
vzduch přes špičku nosu……. S každým nádechem a výdechem cítíš, jak se tvé tělo uvolňuje ……., nachuješ zlaté světlo,…. vydechuješ zlaté světlo….3x opakuj nádech a výdech. Přejdi na automatické dýchání………
Jdeš po cestičce z bílých oblázků, slunce krásně hřeje a ty se cítíš příjemně,
…..kolem se rozprostírá nádherná příroda plná květů a vůní,….prohlédni si květy které kolem kvetou….. můžeš si i přivonět. Užij si té krásy a pohody….
Jdeš pomalu dál cestičkou z bílých oblázků, najednou máš pocit, že vedle tebe kdosi kráčí, prociť energii bytosti kráčící vedle tebe,…. uvědom si barvu kterou vyzařuje,…. Ano je to tvůj anděl strážný, bytost která tě velice miluje… Zastav se a pohleď na něj….přivítej se s ním a zeptej se ho jaké má jméno….požádej ho ať si s tebou na chvilku sedne do trávy…
Teď máte chvíli jen pro sebe, zeptej se ho, zdali ti něco chce říci, jestli má pro tebe nějaké sdělení….pokud ano dovol si to slyšet………………
Můžeš se svého anděla také na cokoli zeptat, nebo se sním poradit, svěřit se mu…a pokud se cítíš sám, můžeš se mu jen ta schoulit do náruče a užít si jeho lásky k tobě…....Uvědom si, že tento anděl s tebou kráčí životy, ochraňuje tě když jsi v nebezpečí, vede tě když neznáš cestu, hýčká tě když je ti smutno, miluje tě a je s tebou v dobách dobrých i zlých…..Nejsi nikdy
na nic sám…..Nech otevřít svou mysl, ať se ti vyjeví situace kdy s tebou tvůj anděl byl,……kdy ti pomáhal a staral se o tebe…………………..
Teď ještě jednou prociť naplno energii svého anděla strážného a zapamatuj si jí, podle této energie či barvy ho pak vždy poznáš.
(Čti pomaleji)
Nastal čas se rozloučit……Poděkuj tedy svému andělskému ochránci, rozluč se a vydej se po cestičce zpět……Jdeš krásnou přírodou, všude kolem tebe září duhové barvy,….jdeš zpět, ke svému tělu, do doby tady a teď……. Jsi tady a teď,…… uvědom si svůj dech,….. své ruce a nohy…. Až budeš chtít tak si otevři oči.
Uvědomte si, že svého anděla máte vždy při sobě, když na něj pomyslíte, že se s ním můžete radit a žádat ho o pomoc.
Cestou duhy


Všichni si zavřete oči a zaujměte relaxační polohu. Pomalu a zvolna dýchejte,soustřeďte se na svůj dech. Cítíte, jak se zbavujete pocitu bolesti, strachu a úzkosti, uvolňuje se každá buňka vašeho těla. Tělo je lehoučké a vláčné jako vosk tající svíčky. Mysl je klidná a tichá.
Vydáme se po duhovém mostě, budeme postupně procházet
sedmi barvami:
První barva, která se před námi objevuje, je červená. Cítíme, jak nám dodává odvahu a sílu, abychom v životě zvládli všechny překážky, které před námi stojí….
Další barva, která se objevuje, je oranžová, která ovlivňuje naše emoce a touhy….
Po ní přichází žlutá, ta působí na naše myšlení, vnímejte její vibrace…
Najednou vše zaplavuje barva zelená. Je to barva přírody, léčení a znovuzrození…
Pak nás obklopuje barva modrá. V naší duši se objevuje klid a mír, v našem srdci láska…
Další barva, která nám přichází vstříc, je fialová - symbol spirituality a našeho spojení s duchovním světem…
Jako poslední se objevuje růžová. Barva bezpodmínečné lásky a harmonie…
Přešli jsme duhový most a jdeme po cestě. Je posypaná jemným pískem. Modré nebe nad hlavou, plují oblaka a zlaté slunce, jež nás šimrá svými paprsky. Před námi se objevuje nádherná krajina. Je to krajina naší duše, společná nám všem. Jenom dveře do ní otevíráme každý sám. Každý den je rozloučením a zrozením zároveň. Louka se koupe v záři slunečních paprsků a je krásná - jen tak pro sebe. V kapičkách rosy září všechny barvy duhy. Ve větvích stromů zpívají ptáci. Vánek houpe lehoučkou krajkou pavučiny. Na barevné květy usedají včely a čmeláci. Nad tím vším svítí slunce a svými paprsky hladí kraj. Je to zázračný svět louky. Každým rokem se zde probouzí nové jaro a začíná velká slavnost. Každou chvíli do našeho srdce vstupuje láska. Kolik má barev, tónů a vůní? Je zlatým klíčem, který odemyká všechna srdce.
Necháme se unášet krásou kolem nás. Dotýkáme se květin, vychutnáváme jejich vůni. Vnímáme jejich barvy, krásu a jedinečnost…. Nasloucháme zpěvu ptáků…. Povídají si tu kameny, zrnka písku i oblaka…. Duha padá za obzor a kolem ní se objevuje zlatá záře.
Přichází doba rozloučení a návratu. Posledním pohledem hladíme všechno, s čím jsme se tady potkali. Vracíme se pomalu zpátky‘ k duhovému mostu a před námi se objevuje všech sedm barev duhy, ale v opačném pořadí.
Zaplavuje nás růžová, pak fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová a červená…
Vracíme se do přítomnosti, jsme tady a teď. S pocitem absolutního bezpečí, s klidem a mírem ve svém srdci. Jsme posíleni a osvěženi. Máme sílu v životě zvládnout všechny překážky, které před námi stojí. Víme, že kdykoliv budeme potřebovat, můžeme se vydat po duhovém mostě, který spojuje nebe se zemí, do krajiny naší duše. Tam najdeme všechno, co v životě potřebujeme - klid, mír, bezpečí a lásku….
Ještě chvíli si tento pocit prožijte, potom se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Můžete si otevřít oči.

Nyní si můžete nakreslit, či namalovat zážitek z této meditace…
Dar moře


V představě seďme na břehu moře a hledíme k obzoru. Sledujeme vlny, jak se jejich zpěněné vrcholky blíží k pobřeží. Vlny se lámou o útesy a pak již pěna běží po písčité pláži až k našim nohám. Uvědomme si, jak je písek, na kterém sedíme, suchý a vyhřátý od sluníčka a jak pod našima nohama je zmáčený vlnami, vlhký a chladivý.
Sledujeme vlny, jak se vzdouvá a klesá hladina moře, a snažímese dýchat v jejich rytmu. Přestávky mezi nádechy a výdechy vkládáme v okamžicích, kdy voda ustoupí, jako by rovněž nabírala dech, a v okamžicích, kdy vlna dosáhne pobřeží, voda se rozbíhá po písku až k našim nohám a pak se vrací zpět.
Sledujeme přitom, jak moře promývá písek před námi, přináší a zase odnáší malé kamínky a lastury. Cítíme dech moře. Od moře vane svěží vítr a čechrá nám vlasy. Najednou se blíži k pobřeží vysoká vlna. Musela se zvednout až někde zhluboka, ode dna moře. A zpěněná voda se rozbíhá až k nám a zmáčí nám nohy. Přináší nám dar moře - může to být perla nebo nádherný kámen.
Zvedneme tento dar moře, poděkujeme moři a prohlížíme si jej proti paprskům slunce, které stojí nad obzorem. Pozorujeme tvar a jemné světlo, které z perly, nebo kamene vychází. Prociťujeme, jak na nás toto jemné světlo působí. Dovolíme mu, aby nás celé pohltilo. Nic si při tom nepředstavujeme, na nic a na nikoho nemyslíme, jen sledujeme obrazy, které k nám, do naší mysli, prostřednictvím tohoto magického světla perly,
nebo kamene, přichází.
Vrátíme se pozornosti zpět k moři, hudbě jeho vln a k jeho vůni, vrátíme se pozorností k písku na pláži a vánku, který nám čechrá vlasy. Rozeběhneme se teď k nejbližšímu místu, kde útesy vystupují až na břeh. Tady najdeme v pobřežních skalách malou tůňku, která nikdy nevysychá, zůstává plná vody i za odlivu, ale přece je chráněna před vlnobitím. Na tomto místě uložíme kámen nebo perlu zpět do vody. Bude navždy spojena s mořem, ze kterého vyšla, ale my ji tady vždy budeme moci najít a potěšit se tím nádherným vnitřním světlem.
Před vystoupením z meditace si dobře prohlédneme okolí, orientační body, abychom kámen, nebo perlu, vždy spolehlivě znovu našli jenom tím, že si představíme pobřeží, útes a písek, kde se nyní nacházíme.
Poděkujeme a v duchu projevíme přání znovu se sem vrátit.
Nakonec meditace se ještě jednou zhluboka nadechneme, pak zopakujeme rytmicky tři nádechy a výdechy a přitom si na chvíli přidržíme dlaně před očima, než je otevřeme.Léčení vnitřního dítěte

Uveď se do relaxačního stavu (způsobem, který je ti příjemný).
Představ si, že před sebou vidíš sebe ve věku od 1 do 7 let. Můžeš si zvolit jakoukoliv svou podobu či fotografii z raného dětství, nebo si jen představ sebe jako malé dítě.
Nyní zaměř celou svou pozornost na toto malé dítě, které stojí naproti tobě. (pauza)
Uvědom si, jak na tebe působí. Co k němu cítíš. Zda se ti líbí, či nikoliv. Je ti sympatické, či nesympatické. Zda ho bezvýhradně přijímáš, nebo by na něm bylo potřeba něco změnit? Uvědom si jeho vlastnosti ty pozitivní i ty, které nepovažuješ za dobré. (pauza)
A nyní se na chvíli vciť do tohoto malého človíčka. (pauza)
Uvědom si, jak vnímá okolní svět. Co cítí, jaké prožívá radosti, ale i bolesti a strachy. Uvědom si, zda pociťuje dostatek láskyplné péče ze strany svých rodičů. Zda se mu dostává ujištění o bezpodmínečné lásce jeho nejbližších, nebo prožívá vnitřní zmatek, osamění a těžko chápe vnější svět, ve kterém se snoubí láska s bolesti.
Uvědom si důležitě momenty z jeho dětství, ty krásné i ty nepříjemné. (pauza)
Pomysli na tvůrčí potenciál a jedinečnost tohoto malého človíčka, i jeho sílu prosadit se. (pauza)
A nyní si znovu uvědom, co k tomuto dítěti - malé(mu) (dosaď si své jméno) cítíš teď. (pauza)
Jistě bys rád ochraňoval jakékoliv opuštěné malé dítě, tak proč se nepostarat o tuto pro tebe důležitou bytost. Pochop, že jsi pro něj jedinou nadějí, nikdo jiný mu už nemůže pomoci s jeho trápením. Čas tohoto dítěte leží v minulosti a tam máš přístup už jenom ty… Zaslouží si lásku, zaslouží si tu nejlepší péči a hýčkáni.
V představě teď můžeš vzít svého malého přítele do náruče. Můžeš ho pevně přitisknout na srdce a v pevném objetí ho zahrň svou láskou a ochranitelskou péčí. Od této chvíle ho už nedej. Je to tvůj nejlepší přítel a potřebuje tě. Možná si budete muset pevné pouto mezi sebou postupně vybudovat. Buď trpělivý, někdy to zabere určitý čas, než si zvykneš na roli laskavého rodiče a než ti tvé dítě začne plně důvěřovat. Ponoř se proto občas do sebe a podívej se, jak se tvé malé dítě u tebe cítí. Jeho narůstající pocit jistoty a štěstí se velmi citelně odrazí v tvém prožívání. Záhy poznáš, co znamená, mít se skutečné rád.
S nárůstem zdravé sebelásky poroste také tvá schopnost milovat.Meditace na čakry


Při této meditaci se mohou uvolnit určité pocity a zadržovaná energie se
rozproudí. Uvědomte si vše, co se bude dít, ale nic z toho nepotlačujte. Důvěřujte své vnitřní přirozené ozdravné síle. Sledujte bez většího úsilí slova, která slyšíte. Nepokoušejte se nic posuzovat, ani si výrazně představovat předkládané obrazy. Nechte pouze průchod všem myšlenkám, představám a pocitům, které přijdou. Zavřete si oči a chvíli vnímejte svůj dech. Sledujte každý nádech a výdech. Každým dechem se uvolňujete a klesáte hlouběji a hlouběji do stavu vnitřního klidu. (hudba)
Zaměřte nyní svou pozornost k první - kořenové čakře, která se otevírá směrem dolů na spodní části trupu. Setrvejte tam bez úmyslu, bez očekávání. Pouhá vaše pozornost způsobuje jemné oživení této čakry. Proudí v ní intenzivně červené světlo, v pulsujících proudech posílá vaše první čakra svoji energii hlouběji do vašeho těla, krví je roznášena do všech buněk, naplňuje je základní životní silou. Oddáváte se zcela tomuto pulsujícímu proudu míruplné síly v sobě. Vnímejte, jak se vaše první čakra stále více otvírá a nechává do vašeho těla proudit čerstvou energii Země. Sledujte tuto energii k jejím zdrojům stále hlouběji do Země, až k jejímu středu, který žhne právě takovým intenzivním červeným světlem, jako vaše první čakra. Proud energie stále proudí z nejvnitřnějšího jádra naši mateřské planety, skrze různé vrstvy až do vaší čakry. Prožívejte skrytou sílu Země. Vaše tělo bylo z této síly vytvořeno, je jí udržováno a živeno. Je to táž energie, která vytvořila přírodu naší planety, těla rostlin, zvířat i lidí. Jste jí bytostně spojeni se Zemí a se všemi jejími tvory. V bezpečí koloběhu živoucí Země, svěřujete se zcela jejím ochranným, vyživujícím a uzdravujícím energiím. Až se z této vnitřní cesty vrátíte, zůstanete spojeni s pramenem neutuchající životní energie, která do vaší první čakry bez ustání proudí. Klidní a vyrovnaní se postavíte k životu, naplnění vděčností a láskou k této nádherné planetě, která je vaší Matkou.
Nyní svou pozornost přeneste na šířku dlaně pod pupek, zde se otvírá 2. čakra směrem dopředu. Vnímejte tuto oblast, vaše pozornost druhou čakru oživuje. Pocítíte tam jemné otáčení - působí jako vír teplé vody. V jeho středu se zesiluje oranžové světlo, jeho vibrace se šíří a proniká vaše tělo ve stále se zvětšujících kruzích, splývá s oběhem vaší krve a očistným proudem mízy. Proudící energie se dále rozpíná a vyzařuje ze všech vašich pórů. Zcela se odevzdáváte vlnám a proudům této vody života. Vaše duše se otevírá, dávno zapomenuté pocity se probouzejí, ze všech stran do vás proudí nový život. Živoucí proud se stává mořem, jehož teplé vlny vás láskyplně houpou a unášejí, nad vámi se klene široké nebe, na obzoru vychází velké oranžové ranní Slunce a zaplavuje nebe 1 moře oranžově zlatým světlem. Je to, jako byste procitli do prvního rána v novém světě. Život ve vás začíná plynout životem všeho stvořeného a vy se tomuto proudu života s plnou důvěrou odevzdáváte. Až se z této cesty vrátíte, zůstanete již navždy spojeni se zdrojem oplodňujícího života uvnitř sebe.
Přemístěte ted‘ svoji pozornost k 3. čakře, která se otevírá dopředu několik centimetrů nad vaším pupkem. Zůstaňte zde bez úmyslu, vaše pozornost způsobí pozvolné oživení této čakry. Cítíte zde stav své síly. Uvědomujte si ho takový, jaký je. Váš souhlas čakru více a více uvolňuje, začíná se otáčet a budí pocit tepla a síly. Uprostřed rostoucí energie vzniká zlatožluté, jakoby sluneční světlo, jeho záře postupně sílí, jako světlo vycházejícího Slunce. Jeho teplé paprsky prosycují vaše tělo. Odevzdáváte se tomuto světlu a toto vás naplňuje průzračností a jasem. Všechny stíny mizí, z centra uprostřed vašeho těla prozařuje sluneční světlo, cítíte jen mír, sílu a zlaté světlo. Toto zlaté světlo vyzařuje z vašeho těla a celé ho zabaluje do obalu vibrujících zářivých vln a posílá svoje hřejivé paprsky dále do světa. Vaše čakra solar plexu se stala Sluncem s nejjasnější září, nevyčerpatelným zdrojem životadárného tepla, síly a světla. Až se z této cesty vrátíte, vytvoříte si z tohoto zdroje světla - ze svého vnitřního centra svůj život. Světlo z vás září na všechno co vás obklopuje, na lidi, zvířata i rostliny.
Nyní přecházíte svojí pozorností k 4. čakře, k čakře srdce, která se otvírá uprostřed hrudi. Vnímejte ji bez očekávání, bez cíle, pouhá vaše pozornost čakru oživí. Začíná kmitat v jemných vlnách kroužící energie, jemnost jejich vibrací vybudí jejím nitru růžovou záři se světle zeleným okrajem. Působí jako něžný květ, obklopený zelenými lístky. Pozorujte ji, cítíte jak se tento květ pomalu a opatrně stále více otevírá, až odhalí ve svém středu zlaté zářící srdce. Tato záře vychází z květu vaší čakry ven a obklopuje vás vibracemi lásky a harmonie; cítíte se pochopeni ve své nejvnitřnější touze po lásce. Zcela se těmto pocitům oddáváte. Cítíte, jak ze zlatého středu vašeho srdce vystupuje hluboká radost, úsměv, vnitřní štěstí. Je to jakoby odtud zněla zázračná hudba, jejíž vibrace se šíří vaším tělem a vzbuzují vlastní melodie. Vnikají do vaší duše a naplňují ji láskou a harmonii. Naplňují i prostor kolem vás, pronikají i do hloubek stvoření. Otvírá se vám brána k jiné rovině světa - hudba, která k vám proniká, se spojuje S hudbou vašeho srdce. Společně se vším stvořením sdílíte vibraci této hudby vše pronikající božské lásky. Až se z této cesty vrátíte, nebudete už nikdy sami, čakrou srdce zůstanete navždy spojeni se srdcem celého stvoření.
Zatímco ve vás stále zni hudba vašeho srdce, přeneste lehce svoji pozornost ke své 5. čakře. Ústí v oblasti krku dopředu a má ještě jedno menší vyústění dozadu. Vnímejte toto místo bez jakéhokoli očekávání, bez cíle, vaše pozornost čakru oživí. Cítíte, jak začíná vibrovat nekonečně jemná energie, jemnost jejích vibrací vyvolává v jejím nitru průzračně zářivé bleděmodré světlo. Necháváte tyto vibrace, aby se ve vás rozprostřely a naplnily celé vaše bytí. Život ve vás nabývá na jasnosti a šíři, stává se svobodným a neohraničeným. Všechno z vašeho vnitřního i vnějšího světa má v něm své místo. Podobně jako nebe dává v sobě žít všem hvězdám, planetám i sluncím. Všechno ve vás a ve vašem životě dostává své místo. Něco odchází a nové přichází a vy necháváte probíhat tento zázračný tanec života v jeho neohraničenosti, která je vaším vlastním bytím. Cítíte, že cokoli může nastat nebo naopak přestat. V této svobodě a šíři svého vědomí se cítíte dokonale zdraví. Široký nebeský prostor ve vás naplňuje pocit štěstí, jste zcela klidní a nahlížíte do tohoto nekonečného prostoru. Stáváte se vědomě kanálem pro poselství, které zde přijímáte. Až se z této cesty vrátíte, budete mít tento široký nebeský prostor stále v sobě. Přijmete sám sebe takového, jaký skutečně jste a necháte energii volně a svobodně plynout.
Při přetrvávající záři jemné neohraničenosti v sobě obraťte svoji pozornost k 6. čakře, která se otvírá dopředu těsně nad obočím, uprostřed čela. Vnímejte toto místo bez úmyslu, bez cíle. Vaše pozornost čakru oživí. Sledujte, jak se začíná pomalu otáčet. Její jemné vibrace vzbuzují pocit živého ticha. Z hloubi tohoto ticha začíná pozvolně svítit jasně indigové modré světlo. Je to světlo hluboké noci s její skrytou životadárností v nekonečném prostoru. Jděte svou vědomou pozorností do tohoto světla a nechte svoje vědomí stále více prostoupit jeho klidným třpytem. Čím déle spočíváte svou pozorností u tohoto tmavomodrého světla, tím hlubší a jemnější roviny jeho záření zažíváte. Jeho vibrace vás uklidňují, otvírají a rozšiřuji. Ticho ve vás se prohlubuje, myšlenky zůstávají jen někde na povrchu a celé vaše vědomí se naplňuje klidnou září tohoto klidného světla. Noříte se hlouběji a hlouběji ke všudypřítomnému zdroji tohoto světla, k prameni odkud přichází. Je to oblast dokonalého klidu, kde jste zcela klidní a pozorní. V této tiché rovině bytí sídlí poznání, které přichází jako intuice v podobě obrazů, zvuků, pocitů nebo bezprostředních vhledů. Zde se otvíráte univerzálnímu duchu, který působí ve vás, stejně jako v celém stvoření. Až se vrátíte z této cesty, půjdete životem s větší bdělostí, s tichou otevřeností pro skryté pravdy za vnějšími formami světa.
Zůstaňte v hlubokém modrém tichu a přeneste svoji pozornost na 7. - korunní čakru, která se otvírá nad středem vaší hlavy směrem vzhůru. Setrvejte tam bez úmyslu, bez cíle. Vaše pozornost otvírá zcela jemně a pomalu tuto bránu. Září v ní jasné fialové světlo. Je to, jako byste vstoupili na nějaké posvátné místo, do chrámu fialového světla a odtud, shora, se rozlévá nové zářivě bílé světlo, které v sobě obsahuje současně všechny barvy. Jako ze sprchy se na vás shora snáší jeho požehnání, každý pór vašeho bytí se mu otevírá, přijímá ho, až vás úplně naplní. Je to světlo bez hranic, bez času. Svítí od prvopočátku ve vás, stejně jako v nitru srdce celého stvořeni. V tomto dokonalém světě splýváte se všudypřítomným božským bytím. Jeho třpyt je absolutně tichý, a přece v sobě skrývá všechnu hudbu. Je klidnější než vycházející Slunce, a přes to plodí veškerý tanec života v jeho nekonečné přítomnosti. Spočívejte v tomto světle bez přání a chtění. Tady jste u cíle své cesty. Část tohoto světla už ve vás bude stále svítit. Nechte ho, ať svým jasem prozařuje celý váš svět.

Nyní obraťte svou pozornost ke svému tělu. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Protáhněte se, a až se budete cítit úplně tady a teď, můžete otevřít oči.
Meditace k návratu do minulých životů


Posaď se k meditaci a uvolni se. Vyber si negativní pocit, bolest, apod.,
se kterým chceš pracovat (pouze jeden).
Požádej na Nebe vzaté mistry, andělské bytosti a svou Boží přítomnost o odblokování.
Požádej na Nebe vzaté mistry, andělské bytosti a svou Boží přítomnost Já jsem o představení bloku (bolest hlavy, rýma, negativní pocit vůči někomu apod.), a aby se projevil ve vědomí pro další zpracování.
Já jsem ta Boží přítomnost, která odhaluje příčiny mých negativních pocitů, ať již leží kdekoliv v minulosti.
Sleduji ten negativní pocit. Neobjeví-li se něco do dvou až tří minut, řeknu si „Dál, hlouběji“ a opět dvě až tři minuty sleduji, zda se něco objeví. To něco může být nějaký nápad, obraz, pocit. Pokud se objeví, rozvíjím jej do souvislostí. Kdy to je, kde to je, kdo je tam se mnou, co se děje, apod. „Dál, hlouběji“ říkám a následovně vyčkávám tak dlouho, dokud se mi nedostane nějaké odpovědi. Stane se, že se na situaci, která se nám objeví, díváme jako diváci, někdy máme pocit, že jsme přímými účastníky a pociťujeme všechny bolesti či jiné pocity, které jsme v té situaci měli.
Dostaneme-li se obrazem, pocitem nebo nápadem do určité situace, kdy někomu ubližujeme, musíme okamžitě z hloubi duše odpustit sobě i všem zúčastněným. Totéž platí, když někdo ubližuje nám. To je velmi důležité, okamžitě v té chvíli ten problém vyřešit odpuštěním. Tím jej eliminujeme a nemůže se již tolik v našem současném životě projevovat.
Když se problém, na kterém pracujeme, nikterak neumenší, je třeba provést meditaci znovu a pokusit se o další pátrání. Někdy se může stát, že se problém vleče mnoha inkarnacemi. Je proto třeba se dostat až k příčině.
Pokud nechceme pokračovat, ať již z jakéhokoliv důvodu, potom po ukončení té určité situace všem zúčastněným odpustíme a necháme dojem odeznít. Poděkujeme na Nebe vzatým mistrům, andělským bytostem, včetně našeho anděla strážného, naší Boží přítomnosti Já jsem za pomoc, podporu a ochranu a pomalu se vrátíme do přítomnosti.Meditace odpuštění a lásky


Posaďte se pohodlně, nohy položte rovně na podlahu celou plochou,
zavřete oči, seďte rovně a vnímejte, jak vás židle tlačí na záda a hýždě. Uvědomujte si svůj dech, dýchejte v přirozeném rytmu, dýchání ani nezpomalujte, ani nezrychlujte. Nyní se několikrát zhluboka nadechněte a při výdechu si opakujte. Uvolňuji se.  Soustřeďte se na obličej, oči a čelisti. Uvědomte si napětí, které v nich cítíte. A teď pomalu při výdechu uvolňujte napětí. Uvědomte si toto uvolnění ve všech částech obličeje. Uvolnění v obličeji vnímejte jako vlnu, která se začíná šířit celým tělem…
Rozevřete a smažte tabuli své mysli, vnímejte svůj uvolněný stav.
Klid se vám rozlévá po celém těle. V tomto uvolněném stavu chvilku setrvejte a zaposlouchejte se do tónů hudby. …
Nyní si uvědomte a prociťte chvíle svého života, kdy vám bylo ublíženo, a opakujte v duchu několikrát po mně:
„Odpouštím všem, kteří mi kdy ublížili.“
Budou se Vám vybavovat obrazy osob, kterým jste nedokázali odpustit. Opakujte větu tak dlouho, dokud se vám budou vybavovat pocity křivdy a ublížení.
Když jste dokázali odpustit všem, můžete nyní požádat o odpuštění Vy.
V duchu si několikrát opakujte po mně:
„Žádám o odpuštění všechny, kterým jsem kdy vědomě či nevědomě ublížil/la Já.“
Opět se Vám budou vyjevovat obraz a scény z minulého života, kdy jste někomu ublížili.
Nyní si uvědomte, jak se naše duchovní srdce zaplňuje láskou. Bezmezná láska zaplavuje celé naše tělo. Rozdáváte lásku nejdříve svým nejbližším, dále známým, celému národu a posléze všem bytostem na celé naší Zemi. Čím vice lásky dáváte, tím více pociťujete, že jí také přijímáte. Láska z vás vyzařuje do celé Galaxie do celého vesmíru.

Postupně si uvědomte, jak z Vás spadla veškerá tíha, cítíte se lehce, svobodně, dokonale odpočati. Postupně se vraťte zpět na Zemi, zpět, do této místnosti. Začněte si uvědomovat své tělo, uvědomujete si okolní zvuky a vůně.  Otevřete oči.
Odvádění zbloudilých duší


Přítomní se posadí do kruhu, uprostřed hoří svíčka. Zavřou oči
. Všichni v duchu požádají bytosti světla o pomoc při odvádění duší.
Andělé a archandělé, vy co máte na starosti převádění duší zemřelých, prosím buďte teď nám i těmto zbloudilým duším ku pomoci.

Nejprve si představ, že sjíždíš po páteři dolů, a prodlužuješ svou páteř do centra země, jeď po páteři spět směrem nahoru nad hlavu, nad tento dům a vystupuje až do nejvyšších zlatomodrých vrstev a tam ji zakotvi. Pozoruj proud vzduchu, který přes špičku nosu vstupuje do tvého těla - vědomě dýcháš a s každým výdechem odtéká napětí ze všech svalů tvého těla.
Přenes svou pozornost do středu hrudníku, do srdečního centra a z této čakry odpuštění - každý vnitřně sám za sebe - Žádám všechny bytostí, na kterých jsem se kdy já, ať vědomě, či nevědomě provinil, aby mi odpustily a i já teď odpouštím všem, kteří se na mě kdy vědomě, či nevědomě provinili. A odpouštím teď také sám sobě vše, čím jsem se kdy na komkoliv a na sobě provinil.
Zaměř teď pozornost na zdroj Světla a bezpodmínečné lásky ve středu svého hrudníku a každým dalším nádechem načerpáváš toto Světlo do celého svého těla. Ted‘ otevíráš svou srdeční čakru jako veliké okno a do středu kruhu vysíláš světlo a bezpodmínečnou lásku. Toto se zde spojuje se Světly ostatních v kruhu a uprostřed se vytváří veliká světelná koule. Tuto energii využijí za okamžik zbloudilé Duše ke své cestě do Světla.
„Oslovuji všechny duchy v této místnosti, v této budově, v okolí blízkém i vzdáleném. Nebojte se a přistupte. Pro mnohé z Vás je to obtížné, ale to, co můžete získat, stojí za trochu odvahy a námahy. Nabízíme Vám pomoc, abyste nadále nebloudily, abyste odložily svůj strach a připoutanost, abyste dosáhli osvobození. Prosím přítomné duchy, pomozte i ostatním, poskytneme Vám 5 minut. Na tu dobu se rozprostřete do okolí, oslovte a přiveďte všechny duchy, kteří bloudí, nabídněte jim možnost osvobodit se. Jděte!“.
(Pět minut čekejte a vysílejte světlo do středu kruhu)
„Přítomní duchové, zaměřte pozornost do našeho středu. Překonejte svůj strach, za chvíli Vám nabídneme cestu k osvobození, prožijete odpoutání od všeho, co Vás spoutává a zatěžuje. Mnozí jste plni obav, neklidu, stále se cítíte k něčemu vázáni. Abyste svůj strach překonali, pomůže Vám, jestliže nahlédnete do svého posledního života a uvědomíte si svou poslední smrt. Je třeba, abyste si připomněli okamžiky, kdy jste naposledy opustili hmotné tělo, které jste vlastnili, které Vám patřilo. Bude to pro Vás možná chvíli nepříjemné, ale nebojte se, pomůžeme Vám“.
„Ted‘ si vybavujete důležité okamžiky svého posledního života. Uvědomujete si okamžik blížící se smrti, jste si dobře vědomi toho, co mu předchází. Uvědomujete si svůj stav a bolesti při opouštění fyzického těla. Právě tak dobře si uvědomujete všechny své myšlenky a všechno, co v těchto okamžicích vnímáte. Znovu prožíváte, jak se od svého těla vzdalujete“… Znovu si (znovu opakovat - celkem ještě 2x tučný text). Nyní jste připraveni postoupit dál. Klíčem k osvobození je odpuštění. Opakujte teď v duchu po mně: „Žádám všechny bytosti, kterým jsem kdy ublížil, aby mi odpustili a i já odpouštím všem, kteří se na mně provinili“.


„Nebojte se. Všude kolem Vás jsou nyní vaši duchovní průvodci a učitelé, kteří Vám pomohou. Máte-li pochybnosti, podívejte se nahoru. Cekají tam na Vás. Doprovodí Vás do míst odpočinku a úlevy, kde naleznete duše, své známé a blízké, které jste měli rádi a které milovaly Vás a ty které Vás na cestě do Světla předešly. Soustřeďte svou pozornost do našeho středu, kde vidíte nahromaděnou lásku v podobě velké světelné koule. Vstupte dovnitř…. Shora sestupuje sloup světla, proniká světelnou koulí až k zemi. Tento proud světla Vás za chvíli vynese nahoru a osvobodí. Využijte ho, vstupte do něj. Pokud se někdo bojíte odplaty za své činy, připomínám Vám nekonečnou milost Boží. Jistě dostanete příležitost v příští existenci své skutky napravit.“

Všichni se za Vás modlíme:
Otče náš, jenž jsi na nebesích,
posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé,
buď vůle Tvá jak v nebi, tak i na zemi.
Chléb náš vezdejší dej nám dnes
a odpusť nám naše viny,
jakož i my odpouštíme našim viníkům.
A neuveď nás v pokušení,
ale zbav nás všeho zlého.
AMEN

Provázej vnitřním zrakem Duše, které se vzdalují ke zdroji Světla nahoře… Propouštím Vás s láskou. Kéž jste šťastni… Nyní vnitřně poděkuj za přijetí těchto Duší.

A nyní obrať svoji pozornost, ke zdroji Světla ve svém duchovním srdci a každým dalším nádechem načerpáváš Světlo a životní energii do celého svého těla… Pozoruj vlny Světla, které se při nádechu šíří až nahoru do hlavy, s každým nádechem Světlo dál zaplňuje krk, ramena, natéká do rukou až po konečky prstů, Světlo naplňuje tvoje tělo od klíčních kostí až dolů k pánvi, vyplňuje celou pánev, nohy až do konečků prstů.“ Představ si sebe jako postavu plnou Světla. Jsi zářící bytost a toto Světlo vyzařuješ i do svého okolí. Posíláš bezpodmínečnou lásku do všech směrů a všem bytostem blízkým i vzdáleným až do nekonečna s přáním: „Kéž všechny bytosti jsou šťastny a kéž jsem šťastný i já.“ 3x opakovat. Nyní se vytváří energetický obal - zářivé vajíčko kolem celé tvé postavy. Vše
negativní z okolí se dotekem o tvé vajíčko přemění na pozitivní, vše pozitivní prostupuje dovnitř a ty jsi v bezpečí, plný energie. Nyní jsi přijímající i dávající…
Zaměř svoji pozornost na svůj dech, vědomě dýcháš a po dechu se pomalu vracíš zpět do přítomnosti, do bodu tady a teď… Potom si otevři oči.Meditace pro přivolání Spřízněné duše


Pořádně zhluboka se nadechněte, při výdechu zavřete oči a uvolněte svaly. Znovu se zhluboka nadechněte a při výdechu se ještě více uvolněte. S každým nádechem a výdechem jste uvolněnější. Nic vás přitom neruší. S každým nádechem a výdechem se noříte hlouběji a hlouběji do tohoto příjemného stavu naprostého uvolnění. Teď se opět zhluboka nadechněte a při výdechu nechejte zmizet všechny obavy, starosti a pochybnosti. Nic vám nebrání vplynout do stavu naprostého míru a klidu.
Takto odpočívat a každým kouskem těla vychutnávat teplo a uvolnění je nesmírně příjemné. Každý kousek vašeho těla se velmi, velmi hluboce uvolňuje.
Uvědomte si svaly na špičkách nohou a chodidlech a nechejte je, uvolnit. Možná přitom ucítíte slabé lechtání. S každým výdechem jste uvolněnější. Vaše chodidla jsou ted‘ naprosto a zcela uvolněná.
Dovolte tomuto příjemnému uvolnění, aby stoupalo celým
vaším tělem. Prociťujte, jak stoupá lýtky přes kolena do stehen. Je to velmi, velmi klidné a zcela, naprosto uvolňující. Dovolte tomuto pocitu uvolnění, aby se dostal přes vaše bedra až do žaludku. Celá spodní polovina vašeho těla je ted‘ dokonale uvolněná. Máte pocit, že se vaše nohy nepohnou, ani kdybyste chtěli.
Pokračujete v uvolňování. Váš dech začíná být pomalý, malátný a líný. Příjemný pocit uvolnění vám teď stoupá až ke hrudi a ramenům. Je nádherné cítit, jak vám z ramen mizí napětí, které se v nich nahromadilo. Dovolte příjemnému uvolnění, aby se dostalo do celých vašich rukou až ke konečkům prstů. Máte ted‘ naprosto uvolněné ruce i bohy. Jsou velmi, velmi uvolněné a klidné. Tento odpočinek je nesmírně příjemný. Každý nerv, sval a tkán vašeho těla si vychutnává tento pocit naprostého, dokonalého uvolnění.
Dovolte pocitu uvolnění, aby se dostal až k vaší šíji. Prociťujte, jak se vám uvolňují svaly v obličeji, a poté nechejte pocit uvolnění stoupat až k temeni vaší hlavy. Dovolte svalům na lebce, aby se uvolnily. Uvolněte jemné svaly kolem očí. Jsou to nejjemnější svaly v celém těle a je velmi příjemné nechat je zcela se uvolnit. Teď jste ponořeni do naprostého, dokonalého, absolutního uvolnění. Je to, jako byste se vznášeli na měkounkém obláčku, kde vás nic neruší. Prociťujte uvolnění celého svého těla.
S každým nádechem jste víc a víc uvolnění. Je to nádherný pocit, být takto uvolněný a ničím nerušený. Teď si v duchu představte sami sebe. Prozkoumejte celé své tělo a ujistíte se, že každý kousek je naprosto uvolněný. Pokud někde objevíte nějaké napětí, prosté se na to místo soustřeďte a dovolte pocitu uvolnění, aby odstranilo napětí a nepohodlí dokud se nebudete cítit úplně uvolnění.
Dosáhli jste příjemného stupně uvolnění, které vám dělá dobře. Tento stav můžete ještě
prohloubit. Představte si v duchu schodiště. Není to obyčejné schodiště - je to nejkrásnější schodiště, jaké jste kdy viděli. Stojíte na jeho vrcholu a shlížíte dolů na nádhernou scenerii.
Schodiště není dlouhé, má pouze deset schodů. Deset schodů, které vedou do vaší tajné komnaty Je to krásná místnost zařízená těmi nejnádhernějšími předměty, jaké jste kdy viděli. Jsou tam pohovky, křesla a stolky a pokojové rostliny. Na zdích visí portréty lidí, které znáte. Kromě nich tam visí i krajinomalby a jiné obrazy. Nemůžete se dočkat, až sestoupíte po schodech dolů a všechno si lépe prohlédnete.
Je to zvláštní schodiště. Každým schodem, na který sestoupíte, se prohloubí váš stav uvolnění. Takže až sejdete dolů do místnosti, budete naprosto dokonale, zcela a úplné každým kouskem svého těla uvolnění.
Ted‘se chytněte zábradlí a sestupte po prvním schodu. Váš stav uvolnění se přitom zdvojnásobí. Cítíte hebkost měkkého koberce pod nohama. Teď schod číslo:
Devět. Další krok a uvolníte se ještě víc.
Osm. Uvolňujete se víc a víc.
Sedm. S každým schodem se noříte do hlubšího uvolnění.
Šest. Ted‘ jste velmi uvolnění, noříte se hlouběji a hlouběji do stavu naprostého uvolněni.
Pět. Tady, v polovině cesty, se na chvíli zastavte. Každou buňkou svého těla prociťujte uvolnění a klid. Tento stav nemůže nic narušit.
Čtyři. Jděte hlouběji a hlouběji do stavu naprostého uvolnění.
Tři.Uvolněte se.
Dva. Uvolněte se.
Jedna. ...
Vejděte do oné nádherné místnosti. Projděte se po ní a prohlédněte si některé z předmětů, které se zde nacházejí. Vypadá to, jako by se v této zvláštní úžasné uklidňující místnosti nasbíralo všechno, co jste kdy považovali za krásné a žádoucí.
Ted‘si prohlédněte obrazy, které visí na zdech. Jsou tam velkolepé portréty a nádherné krajinomalby. Zastavte se na chvíli u jedné, která se vám obzvlášť líbí. Když se zadíváte na obraz, zdá se vám, že vás vtahuje do sebe. Nacházíte se teď v něm uprostřed nádherné scenerie a s naprostou přirozeností se procházíte po nádherné krajině.
Jak tak obdivujete tu nádheru kolem sebe, najednou si uvědomíte, že vás někdo drží za ruku. Okamžitě poznáváte svou spřízněnou duši. S úsměvem na ni (nebo na něho) pohlédnete a zjišťujete, že se díváte na někoho, koho už dávno znáte. Vy dva už jste spolu prožili nesčetné minulé životy a toto poznání je náhlé a velmi silné. Přitažlivost mezi vámi je jako elektrický výboj. Oba jste na tuto chvíli dlouho čekali.
Sevřete jeden druhého ve svém náručí a lehněte si na svěží trávu. Je to kouzelný okamžik, na který nikdy nezapomenete. Cítíte sladké rty své spřízněné duše. Cítíte, jak voní tráva. Slyšíte, jak nad vámi zpívají ptáci. Každý kousek vašeho těla ožívá tak, jak jste to nikdy předtím nezažili. Všemi smysly vnímáte každou vzácnou vteřinu.
Máte pocit, jako byste na tuto chvíli čekali celý svůj život, a přejete si, aby nikdy neskončila.
Když se díváte do očí své spřízněné duše, víte, že toto je znovuzrození něčeho, co bude růst, kvést a rozvíjet se po zbytek vašeho života.
Teď se od sebe pomalu oddělíte a vstanete. Cítíte, jak vás vaše spřízněná duše bere za ruku a celým vaším tělem proběhne vlna vzrušení. Jste nadšeni tím, že jste opět našli svou spřízněnou duši a víte, že teď spolu budete navždy.
Kráčíte se svoji spřízněnou duši ruku v ruce, až jste znovu zpátky v oné místnosti. Se steskem se podíváte na obraz, ale jste šťastní, protože víte, že do něj můžete vstoupit, kdykoliv si to budete přát. Víte také, že pokaždé, když se tam vrátíte, bude vaše spřízněná duše blíž a blíž.
Vychutnejte si na chvíli zvláštní pocit z pobytu ve své tajné komnatě. Dobře si zapamatujte, že se sem můžete vrátit, kdykoliv budete chtít. Můžete si posedět v některém z pohodlných křesel nebo si prohlédnout některé další předměty, které se zde nacházejí. Je ta váš pokoj a můžete si tady dělat, co chcete. V této své zvláštní a tajné komnatě jste v bezpečí a můžete se sem kdykoliv vrátit.
Ted‘ je čas všechno tohle opustit a vrátit se do přítomnosti. Když napočítáte do pěti, ocitnete se tam, kde jste začali, v klidném, uvolněném stavu, a budete si pamatovat všechno, co se s vámi dělo.
Jedna. Zhluboka se nadechněte a nechejte do svého těla proudit životodárnou energii.
Dva. Trochu se probíráte. Cítíte se povzbuzeni, osvěženi a připraveni vrátit se do normálního života.
Tři. Jste opět plni života.Setkaní s vyšším Já


Tvé tělo klidně odpočívá, a tvé vědomí se vydává na cestu, na setkání, které vítá každá duše. Alespoň na okamžik se setkat se svým vyšším Já.
Pomalu se noříš do ticha, a tvá duše odchází do klidu lesa, na krásný,
sluncem prozářený palouček. Vlahý vítr ti čechrá vlasy, svěží zeleň vyzařuje svoji vitalitu do všech částí tvého těla. Na chvíli se zastavuješ, nadechuješ se čistého vzduchu, který promývá každou buňku tvého těla, a s výdechem se uvolňuje vše, co tíží. Usedáš do trávy, rozhlížíš se kolem. Oči spočinou na růžovém vřesu, zeleném mechu, pohladí kůru stromů.
Zaposloucháš se do písně, kterou zpívá les.
Najednou pohledem, na prozářené pasece, zachytíš zářivý světelný paprsek, který tam dříve nebyl. Nevšimnul sis ho. Nyní tě ovšem svou silou přitahuje stále blíž a blíž. Vstáváš, pomalu se k němu přibližuješ. Dotýkáš se ho rukama a pomalu začínáš stoupat po světelném oblouku do prostoru… jde to úplně snadno. Jakoby tě něco nadnášelo… a potom se ocitáš na místě, kde jsi možná úplně poprvé. Obklopuje tě zářivý kruh světelných bytostí, ze kterých vyzařuje nádherná energie. Jsou to tví duchovní rádci, k nimž se přidali další duchovní bytosti a andělé, aby tě uvítali na tomto místě, dali ti lásku a podporu, kterou můžeš cítit i ve svém běžném životě. Je to nádherný pocit, cítit se zase jako doma.
A pomalu se kruh vytrácí, a k tobě se z veliké dáli přibližuje zářivá světelná tečka. Zpočátku se zdá maličká, ale postupně se zvětšuje, a ty už můžeš rozeznat kouzelnou světelnou bytost, která se před tebou zastavuje. Vyzařuje z ní nádherná energie bezpodmínečné lásky.
Já jsem tvé vyšší Já, říká a napřahuje své ruce ke vzájemnému objetí. Cítíš něco tak nádherného, co lze těžko obléci do slov.
Vzájemné objetí… Splynutí.
Stáváte se jedinou bytostí. Tvé vyšší Já a ty splýváte v jedinou světelnou bytost, díky lásce, která propojila jednoho s druhým.
V tomto spojení, v tomto splynutí se můžeš vydat tam, kam chceš. Tvé vyšší Já bude s tebou. Bude ti radit, odpovídat na otázky, chránit tě, aby ses mohl zase vrátit zpět na zem, bohatší o mnohá poznání a zkušenosti.
Až uplyne přesně vymezený čas, zase se vrátíš, naplněn další energií. Připraven plnit svoje poslání. Věz, že k takovému setkání může dojít v jakémkoli okamžiku tvého života. Záleží na tvém rozhodnutí.
A nyní., můžeme jít…Sluneční anděl

Tvůj osobní Sluneční anděl tě zdraví - velmi milovaná lidská bytosti.
Mluvím za zde přítomné anděly Světla, kteří teď okolo tebe tvoří zlatou energii. Spirálovitě tě obepíná. Od nohou nahoru proudí daleko až nad tvou hlavu. Tato energie okolo tebe vytváří zvláštní ochranný prostor. Můžeš takovéto dění podpořit tím, že si to představíš svým vnitřním zrakem…
Já - tvůj anděl Slunce - zakotvím nyní - jestli souhlasíš- ještě hlouběji ve tvém jemně hmotném těle své frekvence Světla, lásky, blaha a zdraví. Prozářím tě svými energiemi a začínám nyní pomalu působit na tvé mentální tělo. Ono je jemně hmotný prostor frekvencí, který byl stvořen všemi našimi myšlenkami, které jsme si kdy mysleli. Přijmi s plnou důvěrou a láskou mé energie, které se nyní postarají o pořádek v prostoru tvého mentálního těla. Když se toto děje, pracujeme my, přítomní andělé Světla - na tvém vnějším JÁ.
Ve vnějším JÁ - vědomí člověka existují rozmanité obavy. Někdo má strach, že nesplní požadavky, které na něj klade sám život. Někdo má strach ze smrti. I když své obavy potlačuješ, přesto existují ve tvém podvědomí jako energie. Vyskytují se jako blokády ve tvém éterickém, astrálním a mentálním těle.
Andělé Světla dnes proniknou do prostoru tvého podvědomí a tyto blokády rozpustí. V těchto nevědomých prostorách jsou uloženy negativní zkušenosti z nynějšího života a z tvých dřívějších inkarnací jako disharmonie.
Dnes chceme tento potenciál strachu, který v tobě existuje jako nějaký druh samostatné bytosti, rozpustit. Prosíme tě proto, aby ses velmi vědomě postavil svému strachu, svým obavám.
Jestliže patříš k lidem, kteří cítí strach více v okolí srdce, tak se tam citově vmysli. Jestliže však pociťuješ strach ve sluneční pleteni, či někde jinde, tak spoj své pocity s tímto odpovídajícím prostorem. Tím usnadníš nám - andělům Světla - úkol vybudovat tam ozdravující energetické pole. Spolu s tvým osobním strážným andělem zapůsobíme nyní svým zářením lásky v těchto nekonečných prostorách tvého podvědomí.
Postav se nyní odvážně všem svým obavám a strachu a také těm, ke kterým si se nechtěl přiznat, protože se ti zdály být příliš mocnými. Uvědom si všechny bolesti, kterými jsi trpěl, všechna zranění, která ti kdy způsobily. Připusť, aby se ti zjevil všechen potlačovaný strach. Zkus jej spatřit ve svém těle a ne mimo něj, aby si jej zase nepotlačoval.
Popros anděly Světla, nechť nechají vytéci tyto proudy strachu z podvědomí do vědomí. Tvé celistvé bytí, tvé JA - prosí nyní bytost strachu, aby zcela vystoupila. Ze všech komor tvého podvědomí vytékají proudy strachu, manifestují se energeticky ve sluneční pleteni nebo v srdečním centru. Uvědom si, že jsi je s á m stvořil. Přijmi je. Nestrachuj se, když ucítíš tlak na žaludku nebo když pocítíš tlukot srdce. Vědomě vnímej frekvenci strachu. Nepovoluj, dokud všechna kmitání strachu nevystoupí na povrch tvého vědomí a ty je můžeš vnímat jako bytosti.
Tvůj anděl strážný nyní před tebe staví veliké zrcadlo, abys v něm pomocí své představivosti viděl sebe a bytost strachu. Může se zjevit jako symbol nebo jako postava. Jestliže ji vidíš jako postavu, podívej se jí odhodlaně přímo do očí. Připomeň si, že tvé božské JÁ - tvoje duše - je nezranitelná a věčná, nezměrná láska. Zranitelné je pouze tvoje ego a všechna ta duševní vědomí, která obestavěla jádro tvé bytosti.
Jestli je ti to možné, opakuj po mně hlasitě:
„Bytosti strachu, promlouvám k tobě z moci svého božského JÁ a z moci svého harmonizovaného lidského JÁ. Pojď, postav se mi! Poutám tě svým pohledem, aby ses mi nemohla vyhnout. Ty, bytosti strachu, jsi v mnoha životech působila na mé tělo a ovlivňovala mé myšlenky a činy. ‚
Z plné moci svého božského JÁ a s pomocí všech přítomných andělů tě nyní měním v sebevědomí, božskou důvěru a lásku.
Andělé Světla zvyšují frekvenci srdeční čakry a sluneční pleteně. Bytost strachu teď vibruje na tak vysoké frekvenci, že ji již nemůžeme vnímat. Tvá méně vyvinutá vědomí možná chtějí ještě toto dění sledovat, aby cítila, jak se bytost strachu rozpouští…… Popros svého strážného anděla, který sleduje tvůj veškerý vývoj, aby ti ukázal symbol, jenž odpovídá tvým představám o bytosti strachu, aby se od tebe mohla vzdálit. A když tě nyní naplní pocit svobody a ulehčení, pak se raduj. Postavil ses svému doposud potlačovanému strachu. Přijal a proměnil si jej. Starý strach je rozpuštěn. Cítíš nyní mohutné proudy lásky z božského pramene tvého JA JSEM. Těmito silovými proudy můžeš beze strachu plnit všechny úkoly.
Strach, bolest, nedostatek sebevědomí, všechny tyto formy energie, kterými se živí naše nižší JÁ - to vše bylo proměněno impulsy lásky a Světla andělů. Strach se proměnil v odvahu, bolest v prominutí, sebelítost v lásku. V prostorách podvědomí, ve kterých panovala bytost strachu, zaplálo Světlo.
Nyní nechají proudit andělé Světla za tvou námahu jako nebeský dík nádhernou energii do tvého srdečního centra. Přijmi dík kosmických mocností a spoj se s nimi.
Představ si nyní lidi, které nemáš rád. Dívej se jim do očí a hledej v nich božskou jiskru, i když ti to nebude připadat lehké - božskou jiskru, která udržuje všechen život a je ve všem přítomna. Nemusíš se s těmito lidmi nutně stýkat, ale měl bys jim žehnat a odpustit jim. Potom zažiješ, jak se budou pozvolna měnit. Požehnej také lidem, kteří ti učinili bezpráví a kteří tě ranili. Žehnej jim nyní a pocítíš, jak se ve tvé duši rodí radost.
Prosím tě jako tvůj anděl Slunce, abys se mnou formuloval:
„JÁ JSEM řekou živé lásky ve všech úkolech.
JÁ JSEM LÁSKA a jsem věčně spojen s touto silou.
Neexistuje silnější moci, než je LÁSKA.
AMEN.“
V této době zlomu zprostředkováváme my, andělé a světelné bytosti, vám lidem stále důrazněji poselství, že jste ve skutečnosti Bohy. I když se mnozí zaleknou síly tohoto slova, prosíme vás o to láskyplněji: Probuďte se a poznejte své skutečné bytí, poznejte svatou skutečnost.Meditace na splynutí ženské a mužské energie v našem nitru

Posaďte se pohodlně, nohy položte rovně na podlahu celou plochou, zaujměte pohodlnou pozici s rovnými, dobře podepřenými zády, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a při výdechu uvolňujte své tělo. Uvědomujeme si svůj dech, dýcháme v přirozeném rytmu. Několikrát se zhluboka nadechněte a pří výdechu si opakujeme. Uvolňuji se.„. Uvědomujte si toto uvolnění ve všech částech obličeje. Uvolnění v obličeji vnímáme jako vlnu, která se začíná šířit celým tělem. Rozevřete a smažte tabuli své mysli, vnímejte pouze svůj uvolněný stav… Klid se nám rozlévá po celém těle. V tomto uvolněném stavu chvilku setrvejte a zaposlouchejte tónů hudby.
Nyní se vydejte se mnou po cestě, posypané jemným piskem

, který vám křupe pod nohama, je teplo, slunce střídá stín stromů.
Napravo před Vámi se objevuje nádherná zahrada. Vstupte do ní. Vychutnejte vůně, občas se dotkněte květu. Nechte se unášet tou krásou. Poslouchejte ptáky a všechny obyvatele zahrady. Pokračujte dál po cestě a před vámi stojí pyramida z bílého mramoru, vejděte dovnitř. Nyní vidíte před sebou sedm schodů, které vedou do centra pyramidy, do její 1/3 výšky, kde je krásné, pohodlné lehátko. Pomalu budeme vystupovat po schodech do středu pyramidy. Když nastoupíte na první schod, vše se kolem Vás zbarví načerveno, nechte prostoupit červené světlo do všech buněk vašeho těla. Vibrace červeného světla posílí ty oblasti vašeho těla, které je právě potřebují. Vystoupíme na druhý schod a vše se okolo nás zbarví dooranžova. Nechte vstoupit oranžové světlo do celého těla, aby posílilo ty oblasti, které právě potřebují vibrace oranžové barvy. Následuje:žluté, zelené, modré, tmavě modré a fialové světlo.
Nyní se nacházíte před lehátkem, lehněte si a uvolněte se. Fialové světlo přechází do světle fialové, potom do bílé a do zlaté barvy.
Nyní si představte, že u vchodu do pyramidy vidíte nebo cítíte ženskou postavu. Je to energie vaši vnitřní ženy. Podívejte se na ni nebo se snažte pocítit, jak vypadá, zdali je mladá, nebo stará, jak je oblečená, všimněte si, jak se pohybuje. Pomalu přichází po schodech k Vám, přivítejte se s ní. Ona má pro Vás zprávu, kterou Vám potřebuje sdělit. Zeptejte se ji, co od Vás potřebuje nebo chce, ať již nyní, nebo vůbec ve vašem životě. Pobuďte s ní chvilku jakýmkoliv způsobem, který Vám oběma vyhovuje….
Když jste s ní, dovolte sami sobě opravdu cítit její energii a představte si, že byste mohli tuto energii přenést do sebe a zakoušet ji ve svém těle.
Nyní propusťte její energii ze svého těla a jakýmkoliv způsobem, který Vám vyhovuje, dokončete vzájemné působení. Zeptejte se jí, zda zůstane ve vaší blízkosti. Možná by se ráda postavila po vaší levici, udělala cokoliv, co je pro Vás nejlepší .
Znovu se podívejte ke vchodu pyramidy, zde vidíte mužskou postavu, je to představitel vaší vnitřní mužské energie. Vystupuje pomalu směrem k Vám. Prohlédněte si, jak vypadá, jak se pohybuje, jak je oblečený. Začněte cítit jeho energii. Jak se přibližuje, cítíte jeho energii silněji, protože jej vnímáte a vidíte jasněji. Když k vám přijde, navzájem se přivítejte. On má pro Vás také zprávu. Vyjádři ji slovem nebo jiným způsobem, buď telepaticky, nebo činem, požádejte ho, aby vám zprávu předal. Zeptejte se ho ‚ co od vás potřebuje, buď nyní, nebo všeobecně ve vašem životě.
Vnímejte jeho energii a představte si, že ji na chvíli můžete přenést do svého těla. Nechte sami sebe pocítit, jaké to je, mít jeho energii ve svém těle….
Nyní způsobem, který vám vyhovuje, přerušte na chvíli vzájemné působení….
Nyní dovolte své mužské a ženské části, aby se seznámily navzájem, aby se pozdravily jakýmkoli způsobem, po kterém touží, nechte je spolu obejmout, zeptejte se jich, zda by si chtěly navzájem něco říci, zeptejte se jich, zda jeden od druhého něco nepotřebují. Nechte je spolu splynout a dopřejte jim, aby si daly tolik lásky, kolik potřebují a kolik si zaslouží. Představte si, jak je krásné pocítit jejich energie dohromady. Přeneste obě ryto energie do svého těla. Vnímejte jejich vyrovnanost nebo vzájemný kontrast…
Nyní obě tyto energie uvolněte a dovolte jim dokončit vzájemné působeni a jejich působeni na vás, jakýmkoliv způsobem, který považujete za správný.
Když pocítíte, že je zážitek úplný, představte si. Jak odcházejí po schodech ven z pyramidy a přitom si uvědomujete, že kdykoliv budete potřebovat, můžete je přivolat zpět, jednoduše tím, že si budete přát, aby přišly…
Nyní si představte ve vrcholu pyramidy kalich, kterým k Vám dovnitř přichází z kosmu světlo, které uzdravuje a prosvětluje každou vaší buňku.
Nyní si představte ‚ jak do kalichu ve vrcholu pyramidy vstupuje z kosmu klid a mír. Harmonie prochází každou vaši buňkou.
Nyní si představte, jak k Vám z kalicha ve vrcholu pyramidy proudí do vašeho těla láska. Vaše srdeční čakra duchovní srdce se zaplňuje láskou. Bezmezná láska zaplavuje celé naše tělo. Rozdáváte lásku nejdříve svým nejbližším, dále známým ‚ celému národu a posléze všem bytostem na celé naší Zemi. Čím vice lásky dáváte, tím vice pociťujete, že ji přijímáte. Láska z Vás vyzařuje do celé naší Galaxie do celého vesmíru. Postupně si uvědomte, jak z Vás spadla veškerá tíha, cítíte se lehce, svobodně, dokonale odpočati. Postupně se vraťte zpět tu Zemi, zpět do vaší pyramidy, zpět do této místnosti. Začněte si uvědomovat své tělo, uvědomujete si okolní zvuky a vůně. Postupně jak je každému příjemné, otevřete oči.Spojení s andělem Světla

Přišli jsme z nejrůznějších dimenzí a sfér a zdravíme tě v lásce.
Představ si nad svým temenem zlatou pěticípou hvězdu, za ní stříbrnou sedmicípou hvězdu, která zlatou převyšuje, a za ní bílou devíticípou zářící hvězdu, jenž opět převyšuje ty dvě před ní se nacházející. Dnes tě chceme spojit zvláštním způsobem s energiemi tvého osobního anděla Světla.
Když se, milý čtenáři přičiníš o vědomé, zcela pomalé čtení s uvědomováním si významu čteného, pak se může tvůj osobní anděl Světla s tebou spojit a toto spojení prohloubit pokaždé, když budeš říkat modlitbu, jejíž obsah ti sdělíme. Vmysli se do své kořenové čakry a představ si jak se všechny čakry, všechny brány Světla v jemně hmotném těle otevírají. Anděl Světla je aspektem
strážce vesmíru a proto je neoddělitelně spojen mocným Bohem Světla,
který má, pokud se týká vědomí a energie přístup k celému vesmíru. Nepokoušej se dělat si představy o jeho energiích. Může se kdykoli spojit s duchem, s myšlenkou, které jsou věčné. Může působit ve všem, co se týká vesmíru a vývoje v něm, aniž ztrácí sílu svého Světla.
Tato božská forma energie se bude v průběhu tvého vývoje energeticky manifestovat ve tvém kořenovém centru. Ona je to, která tě z hlediska tvého rozumu bude spojovat se všemi tvými vědomími ve vesmíru. S její pomocí se budeš moci ve svých meditacích pohroužit tak hluboko, že přestaneš postupně vnímat svoji tělesnost. A když se tvůj mozek začne kontaktovat s vesmírem, budeš stále jasněji poznávat, že tvé bytí, tvá jsoucnost, tvé JÁ jsou neohraničené, že jsou božské.
Strážce vesmíru, tvůj anděl Světla nyní aktivuje devíticípou jasně zářící hvězdu nad tvým temenem. Prosím tě, několikrát zhluboka nadechni a vydechni. Koncentruj se na energii, která proudí v tvém dechu. Zatímco tvůj anděl Slunce stojí na tvé pravé a tvůj anděl Měsíce na tvé levé straně, staví se tvůj anděl Světla za tebe. Prozařuje nyní tvé celé bytí. Prozařuje vše, čím jsi na této planetě Zemi i v jiných duševních a duchovních rovinách. Prozařuje nejenom ta vědomí, která jsou spojena s tvým nynějším životem, ale prozařuje všechna tobě příslušející vědomí ve vesmíru.
„Ó, anděly Světla, jsem nepatrná světelná jiskra ve tvém bytí. Dovoluji svému duchovnímu i svému lidskému bytí spojení s tebou. Přijímám tvé Světlo v čistotě a lásce a budu si vždy vědom tohoto svatého svazku, takže tvé proudy Světla a míru se mnou rozšiřují, ať již stojím kdekoliv, ať již jdu kamkoliv veden tebou můj anděly Světla.“
Energie anděla Světla tě obklopuje, objímá tě tak, jako když se noříš do teplé vody. Z ní se odděluje nepatrný světelný bod a spojuje se zářícím bodem, který ve tvém srdečním centru tvoří tvůj anděl Slunce a anděl Měsíce. Vnímej v zrcadle svých očí znovu a znovu zářící Světlo andělů. Nech toto Světlo vyzařovat, kdykoli se budeš dívat do očí jiných. Děkujeme, že jsme ti mohli sloužit. Požehnání je ve tvé duši a proudí do tvé mysli. Naše láska tebou proudí jako Světlo a síla.
Amen.
Z knihy Meditace.Zvolte si svou skutečnost


Vytváření pravděpodobné budoucnosti.
Smyslem této meditace je vytvořit si realitu podle svého probuzeného srdce, v níž život znamená lásku a naplněné sny.
Postup: Před touto meditací se vžijte do svého vyššího Já.


  1. Jako vyšší Já si vytvořte vizi svého života, jaký jej chcete za pár let mít. Vychutnejte si příjemné pocity, které vám přinese. Začněte svými vztahy a představujte si, jak vám všechny přinášejí lásku a radost. Myslete na svou práci, finanční situaci, zdraví, duchovní život, chvíle odpočinku, společenské aktivity, na svou energii, životní styl i na místo, kde budete žít. Co byste rádi přes den dělali? Nebojte se snít a fantazírovat o životě, který vám přinese lásku a naplnění. Vykreslete si svět v takové podobě, jaký jej chcete mít, jako svět s čistým životním prostředím, plný míru a podobně. Zatímco si tyto věci představujete, vibrujete spolu s realitou, v níž se dějí.
  2. Až si vytvoříte vizi svého ideálního života, představte si, že s ní pracujete. Vytvořte tuto vyšší pravděpodobnou realitu jako energii, přetvořte svůj ideální život v energii, která je tak krásná, naplněná světlem a harmonická, jak jen si dokážete představit. Možná z ní budete chtít vytvořit symbol, s nímž si pak můžete hrát.
  3. Přineste si tuto energii své nejvyšší možné budoucnosti do své DNA. Nechte ji proměnit vaši frekvenci a vibrace na buněčné úrovni, takže budete vibrovat v této vyšší realitě. Vyzařujte tuto energii do svého těla, emocí a mysli.
  4. Představte si, že uběhlo pár let a vy jste teď svým budoucím já, které žije v této vyšší pravděpodobné realitě. Jaký je váš život z pohledu vašeho budoucího já? Popište své podmínky, a jak se cítíte. O budoucnosti mluvte v přítomném Čase. Při popisování života svého budoucího já si například říkejte, právě jsem….
  5. Jako své budoucí já pošli svému dnešnímu já energii, která vám pomůže dojít do této reality ještě snadněji. Zeptej se svého budoucího já, nemá-li pro vás nějakou zprávu.
  6. Až skončíte, přeneste svou pozornost plně na svůj vnější život a udržujte si ve svém nitru dojem ze své nové reality. 
Prožitek přání

Stojíš přede dveřmi, tato dveře vedou do světa pohádek, do světa, který ti může vše, na co si pomyslíš splnit. V zámku dveří je klíč, otoč s ním a odemkni tyto dveře. …Otevři dveře.. Před sebou spatřuješ nádhernou snovou krajinu…. Vejdi do světa pohádek a kochej se krajinou, květinami a stromy, nádherná vůně se line všude kolem tebe. ………..
Přicházíš na louku plnou překrásných květin, na které usedají nádherní motýli. Ptáci zpívají krásnou melodii. Cítíš se jako malé hravé, šťastné dítě, víš, že teď se ti může splnit úplně všechno, na co si jen pomyslíš.
Pomysli v duchu, přeji si, potkat se kouzelnou vílou, která mi splní každé přání.  Teď se před tebou víla zjevila, je laskavá a překrásná. Co si přeješ, ptá se tě.
Sděl víle své přání …………Víla mávne svou kouzelnou hůlkou a před tebou se zjevila překrásná duha. Duha je mocná síla, která obsahuje všechny energie tvořivosti. V duze se tvoří obrazy z tvé šťastné budoucnosti, obrazy se tvoří a zase se rozpouští a mizí a tvoří se nové…sleduj, co ti vše chce duha ukázat……………………………………..
Duha už přestává tvořit obrazy, již ti sdělila, co bylo třeba.  Proudy duhy se ustalují …..teď ty vstoupíš do energie duhy, vstupuješ do své blízké budoucnosti, do bodu, kde je tvé přání splněno. Prožij své přání, které se ti teď právě zhmotňuje do tvého života. Prožij všechny emoce, pocity i city, které teď máš ve svém příběhu…………………………….
Vše co jsi teď stvořila, se zapsalo do tvého života…… Cítíš se nádherně, šťastně…. Vystupuješ z duhy a opět stojíš na louce, před tebou stále stojí krásná víla…teď si uvědom, že ta krásná a laskavá víla, která ti může splnit všechna tvá přání jsi ty……..Víla  před tvými zraky ztrácí formu a mění se ve světlo, toto světlo vstupuje do tvého srdce, světlo se zvětšuje až naplňuje celé tvé tělo i auru.
Jsi nádherná světelná laskavá bytost, která na tomto světě může mít a prožít vše na co si jen pomyslí, stačí jen mávnout kouzelnou hůlkou….
Ponech si ten krásný pocit který teď v sobě máš…..Vrať se do tady a teď….
Návrat nahoru

1 komentář:

  1. DĚKUJÍ ZA TYTO MEDITACE NÁHODOU JSEM NAŠLA TYTY STRNKY A JEM VDĚČNÁ ZA NALEZENÍ

    OdpovědětVymazat